Lara Croft

Imię: Lara Amelia Croft

Tytuł: Hrabina Abbingdon

Alias: Tomb Raider

Data urodzenia: 14-ty Lutego, 1968

Miejsce urodzenia: Wimbledon, Londyn

Wiek: 35 w momencie przekazania gry w ręce Crystal Dynamics

Krewni: Lord Henshingly Croft (ojciec); Lady Croft (matka)

Przyjaciele: Zip, Winston, Jean, Charles, Bram

Narodowość: Brytyjska

Partner: Nie posiada

Dzieci: Nie posiada

Pojawia się po raz pierwszy w: Tomb Raider (1996)

Znak Zodiaku: Wodnik

Miejsce zamieszkania: Croft Manor, Buckinghamshire

Stan: Wolna

Typ krwi: AB-

Wzrost: 1.73 m albo 1.75 m

Waga: 50 kg albo 59.9 kg

Biust: 34D

Talia: 24

Biodra: 35

Włosy: Brązowe

Oczy: Brązowe

Rozmiar sukienki: 8

Rozmiar buta: 41

Ulubione jedzenie: Fasola na toście

Znaki rozpoznawcze: Kucyk, czerwone okulary przeciwsłoneczne, plecaczek

Broń: Podwójne pistolety, Desert Eagle, karabin maszynowy, shotgun, kusza.

Znaleziska

Bestiariusz (1984)
Arka Przymierza (1993)
Wielka Stopa (1995)
Kamień Filozoficzny (1995)
Atlantycki Scion (1996)
Sztylet Xian (1997)
Złota Maska Tornarsuka (1997)
Iris (1984)
Infada Stone, Element 115, Sztylet Ora, Oko Izydy i Ręka Rathmore’a (1998)
Włócznia Przeznaczenia (1998)
Zbroja Horusa (1999)

Historia

Lara Croft urodziła się 14-tego lutego 1968 roku, jako arystokratka i dziedziczka wielkiej fortuny. Jej ojciec, Henshingly Croft, zapewnił jej szerokie wykształcenie w licznych prestiżowych szkołach. Lara wiodła normalne życie bogatej młodej dziewczyny, dopóki nie natknęła się w najnowszym numerze National Geographic na nazwisko Warnera Von Croya. Podróżnik kompletował zespół, chcąc wyjechać do Kambodży, mając nadzieję na wielkie odkrycie. Lara zdecydowała, że musi mu towarzyszyć i udała się do ojca, żądając, by napisał list do Von Croya.

Von Croy, pamiętając Larę w wykładu, gdzie Croft popisała się dociekliwością i wiedzą, zgadza się na udział Lary w wyprawie. Tak Lara odnajduje wraz z Von Croyem artefakt Iris oraz jest świadkiem domniemanej śmierci podróźnika Tomb Raider: The Last Revelation.

Gdy Lara kończy podstawową edukację, rodzice mają zamiar wydać ją za mąż, jednak niezależna Croftówna ani myśli oddawać swojej wolności mężczyźnie.

Gdy wraca do domu z wakacji, jej samolot rozbija się w górach. Zamiast załamywać ręce, Lara decyduje się przetrwać za wszelką ceną. Udaje jej się przeżyć dzięki niebagatelnym umiejętnościom i kiedy Lara dociera po wielu dniach do indyjskiej wioski, wkracza do niej całkowicie odmieniona.

Lara osiem lat studiuje archeologię i historię, po czy staje się tym, kim jest dzisiaj – rabusiem grobowców, Tomb Raiderem, odkrywcą i poszukiwaczem przygód i skarbów. Rodzice wydziedziczyli ją, jednak Lara zaczęła pisać książki, by sfinansować swoje wyprawy. Stała się autorytetem i wzorem.

Klasyczna Lara stała się wzorem również dla niezliczonych graczy na całym świecie. Również dla mnie, pomagając mi na różnych etapach mojego życia.

Tomb Raider

Tomb Raider to seria gier komputerowych, a także filmów, komiksów i książek stworzonych na ich podstawie, których bohaterką
jest archeolog i poszukiwaczka przygód i artefaktów – Lara Croft. Seria odniosła wielki sukces, a Lara stała się jedną ze znaczących ikon popkultury. Lara została stworzona w 1996 roku przez Toby’ego Garda z Core Design, którzy wyprodukowali wszystkie klasyki, o których jest ta strona.

Klasyczne części to:

1996: Tomb Raider

1997: Tomb Raider II

1998: Tomb Raider III

1999: Tomb Raider: The Last Revelation

2000: Tomb Raider: Chronicles

i uważana przeze mnie także za klasyk – 2003: Tomb Raider: The Angel of Darkness

Rozgrywka w Tom Raiderze polega na eksploracji grobowców i starych ruin, przemierzaniu świata w celu jego ocalenia, a także zwalczaniu najróżniejszych bóstw i form nadprzyrodzonych.

Lara dysponuje niezwykłą siłą i kondycją fizyczną i zawsze stawia na swoim, prąc do celu, nie zwracając uwagi na przeciwności.

Lara w trylogii Crystal Dynamics

Lara Croft, córka Lady Amelii Croft i Lorda Richarda Crofta, urodziła się w Surrey w szpitalu Parkside. W wieku od trzech do sześciu lat podążała klasyczną ścieżką edukacyjną małych dziewczynek z Abbington, a następnie stała się ofiarą katastrofy lotniczej w wieku 9 lat. Lara, jedyna ocalała z matką, która nagle zniknęła, musiała się bronić. dziesięć dni w Himalajach w Nepalu. Przez następne sześć lat Lara próbowała podążać śladami ojca, towarzysząc mu w podróżach dookoła świata. W wieku 15 lat jej ojciec zaginął w Kambodży, nigdy nie odnaleziono jego ciała. Nie został oficjalnie uznany za zmarłego. Lara musiała walczyć ze swoim wujem Lordem Errolem Croftem, aby odzyskać jedną z trzech rezydencji swoich rodziców.

Restart

Mająca 21 lat Lara jest zwyczajną i dość ostrożną młodą kobietą, która szuka celu i sensu swojego życia po tym, jak jej rodzice zniknęli (prawdopodobnie zginęli) na wyprawie. Żyła w uprzywilejowanych warunkach i długo była chroniona przed trudami życia. Dorastając, Lara podróżowała z rodzicami na wyprawy archeologiczne. Zyskała pragmatyczną wizję i zamiłowanie do starożytnych tajemnic. Lara ma wielką siłę moralną. Jest inteligentna, zaradna i zdeterminowana. W razie potrzeby lojalność wobec przyjaciół jest ważniejsza niż własne bezpieczeństwo.

Plecak Lary

Lara odkryła ten plecak w 1984 roku, dwanaście lat przed TR1, który ma miejsce w 1996 roku, podczas podróży do Kambodży w świątyniach Angkor Wat ze swoim mentorem Wernerem von Croyem. Kiedy poprosił ją o odblokowanie przejścia, Lara znalazła go w pokoju, przywiązany do kolczastego szkieletu i wzięła ze sobą. Kiedy wróciła z plecakiem, Warner zapytał ją: „Mam nadzieję, że plecak przyniesie ci trochę więcej szczęścia niż jego poprzedniemu właścicielowi”. A Lara odpowiada bez wahania: „Sama wykuwam własne szczęście”.

Od 1996 do 2003 roku Lara nigdy nie zapomniała swojego plecaka. Miała go nawet w swoim podwodnym kombinezonie w TR2 (1997), więc zakładamy, że jej torba jest wodoodporna.

Od 2006 roku Lara ma nową torbę: nowocześniejszą, bardziej praktyczną i przede wszystkim bardziej realistyczną. Nadal pozwala jej nosić ze sobą wiele rzeczy, ale wydaje się być mniej pojemna. Jest zawsze wodoodporna i posiada małe kieszonki na granaty, lampy itp. W TRA jej torebka jest rekonstrukcją tej z TR1.

Powstanie legendy

Podczas gdy prace nad Tomb Raider rozpoczęły się w 1993 roku, Lara została stworzona w 1995 roku i nie była planowana. Toby Gard, grafik, który stworzył tę postać, narysował kilka szkiców postaci męskiej z biczem i kapeluszem. Sugerowało to porównanie z Indianą Jonesem, więc pojawił się pomysł, aby bohaterka była kobietą dla odmiany.

Jeremy Smith, współzałożyciel Core Design, był dość sceptyczny, nie sądził, że kobieta może zostać główną bohaterką w grze wideo, a gier z kobiecą postacią nie było. Ale ufał Toby’emu Gardowi i pozwolił mu zrobić kilka testów, więc podjął kilka prób: muskularną kobietę z warkoczem. Została zatwierdzona i nazwana Laura Cruz.

Kolejny problem: nazwa postaci. Kierownictwo Eidos chciało bardziej brytyjskiej nazwy, ponieważ była trudna do wymówienia, dlatego Laura zmieniła się w Larę Croft. Pozostało tylko go wymodelować. Później pojawiły się inne obawy: ograniczenia czasowe grafiki nie pozwoliły na przykład na dodanie warkocza do postaci. To właśnie podczas tego modelowania Toby Gard przypadkowo powiększył klatkę piersiową postaci o 150%, ale zespół nie uznał za konieczne korygowania błędu. I tak powstała postać Lary Croft.

Croft Manor

Rezydencja z pierwszej gry Tomb Raider była ograniczona. Do naszej dyspozycji mieliśmy między innymi salę szkoleniową i basen. Mogliśmy tylko poruszać się po granicy domu.

W drugiej części Tomb Raider twórcy pozwolili nam na większą swobodę. Do istniejących sal zostały dodane nowe pokoje, a także możliwość treningu na świeżym powietrzu oraz zwiedzania ogrodu i labiryntu.

W trzeciej części Tomb Raider nasza zdolność do poruszania się po posiadłości ponownie wzrosła. Po osiedlu można było jeździć quadem.

Artefakty

Najważniejsze znaleziska:

Scion
Scion to mityczny artefakt, którego każda z trzech części została ukryta w innym zakątku świata. Natla, jedna z władczyń Atlantydy, chciała odzyskać swoją moc za pomocą artefaktu.

Sztylet Xian
Sztylet Xiana dawał moc smoka każdemu, kto wierzył, że może mu ją dać – dosłownie: każdy, kto użył sztyletu, zamieniał się w gigantycznego smoka.

Złota maska
Lara znalazła złotą maskę w opuszczonej kopalni złota, oczywiście nie bez problemów.

Odłamki meteorytu

Części meteorytu, który spadł na Ziemię miliony lat temu na Antarktydzie. Lara po raz pierwszy mierzy się z legendą, szukając Infady, a następnie powoli rozszyfrowuje tajemnicę, znajdując więcej kryształów. Kamieniom przypisywano boską moc, której Lara doświadcza w konfrontacji z ich właścicielami.

Amulet Horusa
Amulet boga Horusa, który więzi złego Seta w grobie.

Ręka Rathomore’a

Jeden z kryształów związanych z meteorytem antarktycznym. Lara dowiaduje się, że Ręka Rathmore jest ukryta w rezydencji Willarda nad Loch Ness.

Kamień Filozoficzny
Jedno z pierwszych odkryć Lary. Kamień Filozoficzny to substancja alchemiczna, która pozwala zmienić metale nieszlachetne w złoto lub srebro. Po wypiciu dawała życie wieczne.

Włócznia przeznaczenia
Włócznia Przeznaczenia to ta sama włócznia, która przebiła bok Chrystusa – armia dowodzona przez posiadacza broni byłaby niepokonana.

Obrazy Obscura
Pięć obrazów, dzięki którym możliwe byłoby obudzenie rasy Nephilim.