Tomb Raider 1 – Lokacje

PERU

Zaczynamy w mieście Vilcabamba, gdzie na początku atakuje nas horda wilków. Lokalizacje w Peru są typowe dla dżungli. Poziomy są najłatwiejsze w grze, wrogów o wiele łatwiej pokonać. Walczymy z nietoperzami, wilkami i niedźwiedziami, choć później spotykamy trudniejszych przeciwników, takich jak dinozaury, między innymi raptory i tyranozaury. Spotykamy także poplecznika Natli, Larsona, który stara się to jeszcze bardziej utrudnić.

GRECJA

Trafiamy do klasztoru San Francis, gdzie spędzimy sporo czasu, z dala od otwartej przestrzeni. Poziom trudności wzrasta, wrogów jest więcej, także zagadki sprawiają więcej trudności. Mamy do czynienia z lwami, krokodylami, i wielkimi szczurami. Musimy też parę razy pokonać wodny labirynt. Poziomy są długie i zawiłe, choć trochę monotonne, jednak na pewno nie da się nudzić – niebezpieczeństwa rekompensują krajobraz. Spotykamy też drugiego bad guya, Pierre’a, wspólnika Larsona.

EGIPT

Najlepszy, jedyny, zestaw poziomów w grze! Lara ślizga się po piasku w egipskiej świątyni, walczy z wieloma kotowatymi stworami i tonami mumii. Spotykamy również wiele zagadek, które są oczywiście o wiele trudniejsze. Znów spotykamy Larsona.

Poziomy podobały mi się nie tylko dlatego, że kocham Egipt – to czysta przygoda w pigułce! Myślę, że Lara wykorzystuje cały swój potencjał w egipskich lokalizacjach, dlatego Last Revelation jest tak genialne.

ATLANTYDA

Lądujemy na Atlantydzie, bez broni i ekwipunku – musimy zebrać wszystko podczas eksploracji. Poziomy są nie z tego świata, zarówno pod względem trudności jak i wyglądu i atmosfery. Walczymy z mutantami, a w końcu z także ze zmutowaną królową Atlantydy, Natlą, która jest strasznie trudna do zabicia. W końcu to ostatni boss.

Zapomniałam powiedzieć, że w każdym levelu znajdziemy fragmenty Sciona, którego tracimy na początki lokacji.