Tomb Raider 2 – Lokacje

CHINY

Lara zaczyna przygodę na Wielkim Murze. Jest to najłatwiejszy poziom, jednak i tu znajdziemy mnóstwo zwierząt chcących nam odgryźć ręce, a także śmiertelne pułapki – pojawi się też znany i lubiany tyranozaur. Wrogami są zwykle pająki, ptaki i tygrysy.

Lara jeszcze wróci do tego miejsca, ponieważ orientuje się, że do pewnych drzwi nie ma klucza – a więc musi go zdobyć, co nie będzie łatwe.

WENECJA

A oto i piękna Wenecja, opanowana przez dzierżących pałki i pistolety zbirów Bartoliego, bossa, który także chce przejąć sztylet Xian. Poziom trudności nadal jest niewielki, chociaż czasem może się przydać medipaka. Wrogów jest wielu, jednak są to albo gangsterzy, których można szybko sprzątnąć, albo psy. Zwiedzamy kanały, dom Bartoliego, gmach opery i pędzimy przed siebie motorówkami – mnóstwo frajdy.

MORZE ŚRÓDZIEMNE

Lara ląduje na platformie wiertniczej, z któej ucieka, nurkując, dostając się na pokład wraku Marii Dorii. Przechodząc z jednej sali zniszczonego statku, natykamy się na coraz trudniejsze etapy, których trudność potęguje duszny klimat zniszczenia. Mamy do czynienia z badguyami w bronią, a także za nurkami. Dużo nurkowania zatyka dech w piersiach.

TYBET

Lara udaje się w śnieżne rejony Tybetu, by pojeździć quadem i pozabijać paru członków sekty. Spotyka też yeti. Kiedy dostaje się do klasztoru, musi wykorzystać przychylność mnichów przy usuwaniu zbędnego balastu – czyli ludzi Bartoliego. Są to poziomy naprawdę trudne, ale bardzo ładne. Zwłaszcza klasztor przykuwa wzrok. Jako wrogów mamy badguyów, wielkie koty i ludzi śniegu.

CHINY

I… znowu Chiny. Teraz Lara jest na ostatniej prostej. Zdobywszy klucz, panna Croft zwiedza podziemie Wielkiego Muru i latające wyspy. Poziomy są ekstremalne, bardzo malownicze i aż ciarki chodzą po plecach. Jako wrogów mamy do wyboru: pająki, ptaki, tygrysy, nefrytowi wojownicy i sam Bartoli, który skorzystał z legendy sztyletu i stał się smokiem.

ANGLIA

Lara odpiera w swoim domu zbirów Bartoliego. Poziom łatwy – tak na złapanie oddechu po fruwających wyspach i yeti.