Tomb Raider 2

Tomb Raider II jest epicką przygodą, odchodząca od eksploracji grobowców z pierwszej części, a przenoszącą nas do Wenecji, Tybetu czy wraku statku. I pomimo, że grobowce odchodzą w cień, jest to jak dla mnie o wiele lepsza część niż jedynka. Rozgrywka odbywa się wielopoziomowo, jest ciekawiej i nawet trochę… groźniej. Stopień trudności też zdaje się podskakiwać w górę, co czyni TR II jedną z najtrudniejszych gier w serii.

W odległych czasach, pewien chiński cesarz posiadł siłę smoka przy użyciu legendarnego sztyletu Xian. Mnichom tybetańskich udaje się smoka pokonać, a sztylet ukryć. Jednak Lara nie byłaby sobą, gdyby nie zapragnęła ten sztylet odnaleźć, taka znajdźka to nie byle co.

Startujemy na Murze Chińskim, by potem udać się w karkołomną przygodę w poszukiwaniu sztyletu, walcząc dodatkowo z nieprzeliczonymi hordami sekty Marco Bartolliego, bossa, który stanowczo za bardzo interesuje się smokami.

Lara otrzymuje nowe umiejętności, a także fikuśne wdzianka, co by nie było zbyt nudno w samym topie i szortach. Jest dużo pływania, które mrozi krew w żyłach i odbiera – dosłownie – oddech, a także walka z yeti czy gromienie wielkiego smoka. Levele są bardzo rozbudowane, a każdy oferuje nowe zagrożenia – można też pokusić się o srebrne, złote i jadeitowe figurki smoków – sekrety.

Osobiście uwielbiam dwójkę i dobrze wspominam czasy, kiedy przechodziłam ją z mozołem po raz pierwszy. To jest naprawdę skomplikowana gra, przy której trzeba sie nabiegać, napływać i nawyginać.

Czy jesteś gotów by zmierzyć się z potworem z legend i z fikuśną lecz uroczą pikselową grafiką? Na pewno!

Więcej o grze

Ekwipunek
Lokacje