Tomb Raider 3 – Ekwipunek

Pistolety

Jest to standardowa broń, z jaką Lara rozpoczyna swoje przygody, choć krótkodystansowa i niezbyt silna, posiada niewyczerpaną amunicję.

Shotgun

Idealna, kiedy potrzebujemy zdjąć kogoś jednym strzałem i w walce w zwarciu. Nie znajdziemy jednak zbyt dużej ilości amunicji do niej.

Harpun

Ta lekka broń będzie bardzo przydatna do zabijania wrogów w wodzie, takich jak krokodyle, rekiny, nurkowie i inne morskie stworzenia, wadą jest jej trudna obsługa i nieprecyzyjne celowanie.

UZI

Karabiny maszynowe, które pomogą zastrzelić nawet kilku wrogów na raz. Amunicja UZI szybko się zużywa, jednak oprócz większej szybkostrzelności broń ta ma spory zasięg.

Desert Eagle

Łatwa obsługa i siła czynią tę broń jedną z najlepszych w grze. Jednak nie ma do niej zbut dużo amunicji, trzeba więc oszczędzać.

Granatnik

O wiele słabszy niz ten z TR2, czasami nie trafia w cel, jednak gdy dosięgnie wroga, rozrywa go na strzępy jednym strzałem.

MP5

Odpowiednik M16 z poprzedniej odsłony. Jest to jednak z lepszych broni.

Wyrzutnia Rakiet

Najpotężniejsza broń w całej grze, ale trochę trudna w użyciu, w dodatku zawsze brakuje nam amunicji do niej.

Duża apteczka
Na różnych poziomach gry będziesz mógł znaleźć dużą apteczkę, której funkcją jest przywrócenie całości paska energii Lary.

Mała apteczka
Na różnych poziomach gry można znaleźć małą apteczkę, którego funkcją jest odnowienie połowy paska energii Lary i służy do leczenia ukąszeń węży, skorpionów, gazów, trujących strzałek czy owadów.

Flary
Służą do oświetlenia ciemnych obszarów gry, takie jak jaskinie lub przepaści czy zacienione zakątki.