Tomb Raider 3 – Lokacje

INDIE

Rozpoczynamy rozgrywkę gdy Lara przeczesuje indyjską dżunglę, w poszukiwaniu legendarnego artefaktu Infada. Poziomy tek lokacji zabierają nas nad Ganges, do opuszczonych świątyń i ruin. Jest to lokacja najłatwiejsza w grze, jednak i znajdą się pewne zagwozdki, jak i niejaki Tony do pokonania. Świątynie w tej lokacji to esencja Tomb Raidera. Wrogowie w tych poziomach to zwierzęta, takie jak małpy, węże i tygrysy.

NEVADA

Lara dowiaduje się, że jeden z artefaktów, Element 115, jest przechowywany w ośrodku badawczym Area 51 w Nevadzie. Pannie Croft nie udaje się jednak pierwszy wypad do tego osnutego legendą rejonu. Zostaje schwytana i pobawiona elwipunku. Teraz Lara przedziera się przez cały ośrodek, by przechwycić Element 115 i uciec w jednym kawałku Poziomy są średnio trudne, za wrogów mamy żołnierzy, jednak naszym głównym celem jest działąć z ukrycia.

POŁUDNIOWY PACYFIK

W tej lokacji Lara zazna przyjemności przeprawy przez rwącą rzekę, jak i pobawi się w chowanego z okolicznymi dzikimi plemionami. Jej celem jest świątynia Puny, gdzie zmierzy się z tubylczym właścicielem kolejnego artefaktu, który posiadł dzięki niemu niebezpieczne moce. Poziomy są wyjątkowo barwne i ich trudność jest średnia. Mamy też szansę powalczyć z dinozaurami, w tym także z tak wyczekiwanym tyranozaurem.

LONDYN

Lara udaje się do stolicy Wielkiej Brytanii, by pokrzyżować plany kolejnej posiadaczki artefaktu, Sophii Leigh. Panna Croft zmierzy się tu głównie z wysokościami gdy przyjdzie jej, niczym asasynce poruszać się po dachach. Nasza dzielna archeolog zwiedzi Katedrę Św. Pawła, Brytyjskie Muzeum Historii Naturalnej, Aldwych i fabrykę Sophii. Stanie też twarzą w twarz z londyńskim metrem i pędzącymi pociągami. Poziomy są trudne i wymagające zręczności.

ANTARKTYDA

Lara udaje się na Antarktydę, by dotrzeć do serca meteorytu. Musi przebrnąć przez rojącą się od pometeorytowych mutantów kopalnię RX Tech, by dotrzeć do zaginionego miasta Tinnos, które jeży się od pułapek. Jest to najtrudniejsza lokacja w grze, jednak daje też najwięcej frajdy. Końcowy boss jest bardzo wymagający i trzeba nieźle się naskakać.

DOM LARY

Dom Lary, który możemy zwiedzić już na początku gry, w celu treningowym. Lara otrzymała nowe ruchy, więc i tor przeszkód został rozbudowany. Możemy też pojeździć quadem i postrzelać do celu. Sama posiadłość kryje wiele sekretów i niespodzianek, więc warto troche pobuszować.